Pamirškite rūpesčius!

Projektą remia Lietuvos Respublika

Lankytinos vietos

Kaimo turizmo sodyba Dzūkijoje - „Dzūkijos sodyba“

„Dzūkijos sodyba“ - Sodybos ir pirties nuoma Dzūkijoje

Dzūkijos nacionalinis parkas

http://www.dzukijosparkas.lt/

Zervynų kaimas

Etnografinis gatvinis kaimas netoli Marcinkonių, Dzūkijos nacionaliniame parke prie Ūlos upės. Tai respublikinės reikšmės architektūros paminklas, viso turintis 48 sodybas, iš kurių 8 paskelbtos etnografinėmis.

Ūlos akis

Versmė/šaltinis, esanti Ūlos upės kairiajame krante, tarp Mančiagirės ir Žiūrų kaimų. 2000 m. versmė paskelbta hidrogeologiniu gamtos paminklu.

Čepkelių valstybinis gamtinis rezervatas

Čepkeliai – unikalus, žmogaus veiklos mažai paliestas pelkynų kompleksas, pasižymintis išskirtine buveinių ir rūšių įvairove, saugomų augalų ir gyvūnų rūšių gausa. Rezervatas yra netoli Marcinkonių kaimo. Daugiau informacijos: http://www.cepkeliai.lt/

Musteika

Gatvinis senovinis kaimas Dzūkijos nacionaliniame parke, 12 km į pietus nuo Marcinkonių ir 4 km į rytus nuo Kabelių. Kaimas yra pripažintas architektūros paminklu. Kaime yra rezervatas su pelkynais.

Dubininkas

Mažas etnografinis gatvinis kaimelis Dzūkijos nacionaliniame parke, 8 km į šiaurės vakarus nuo Marcinkonių, prie Merkio intako Skroblaus upelio.

Druskininkų sanatorijos

Sanatorijos, reabilitacijos centrai, mineralinio vandens ir gydomojo purvo gydyklos, siūlo gydomąsias sveikatingumo procedūras norintiems sustiprinti sveikatą ir atgauti jėgas.

„Snow arena“

Pirmasis Baltijos šalyse, ištisus metus veikiantis žiemos pramogų kompleksas. 8 hektarų teritorijoje įrengtos trys slidinėjimo trasos, skirtos kalnų slidinėjimo ir snieglenčių sportui.

Druskininkų vandens parkas

Pramogų ir poilsio pasaulis – siūlantis vandens pramogas, relaksacinius masažus SPA centruose ir sveikatai naudingus pirčių malonumus.

Marcinkonių etnografinis muziejus

Dzūkijos nacionalinio parko etnografijos muziejus įrengtas name, statytame 1905 metais. Ekspozicijoje yra namų apyvokos daiktų ir baldų, amatininkų darbų bei senųjų audinių. Čia galima susipažinti su dzūkų gyvenimo būdu, papročiais tradicijomis, amatais.

Merkinės miestelis

Turi turtingesnę istoriją nei daugelis mažų ir net vidutinių miestų. Svarbus strateginis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštijos gynybos sistemos punktas , minimas Naugardo metraštyje, Vokiečių ordino kronikose. Nemuno ir Merkio santakoje stovėjo Merkinės pilis, kurią 1377 m. nusiaubė kryžiuočiai. Miestas 2009 šventė 650 metų jubiliejų.

Merkinės kraštotyros ir genocido muziejus

Muziejuje eksponuojama daug akmens amžiaus stovyklaviečių radinių, senieji Merkinės bažnyčios liturginiai reikmenys, ornamentuoti kokliai, akmeniniai patrankų sviediniai. Įrengta ekspozicija, pasakojanti apie žydų gyvenimą Merkinėje prieš karą.

Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis muziejus

Subartonių kaimas - lietuvių literatūros klasiko Vinco Krėvės – Mickevičiaus gimtinė.

Sūrininkas Kabeliuose

Sūrininkų namai - iš avių bei karvių pieno spaudžiami sūriai, bei gaminami jogurtai. Kadangi Audrius Jakubauskas mokėsi prancūziškų receptų, tai ir sūriai labiau prancūziško stiliaus – fermentuoti, švieži arba brandinti. Šių išskirtinių sūrių galima įsigyti Audriaus ūkyje.